Bakırköy Psikoloji
Randevu : 0 544 724 36 50 

Bireysel Terapi
Fobiler, Depresyon, Panik atak, Takıntılar Kaygı, Yeme bozuklukları, Obezite, Bulimiya, Anoreksiya, Uyku bozuklukları, Stresl, Dikkat dağınıklığı, Yas terapisi, Hayır diyememe, Özgüven, Bağımlılık
Çocuk-Ergen Terapisi
Alt ıslatma, Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite, Özgüven problemleri Kural tanımama, Kardeş kıskançlığı Çocuk zeka testleri, Çocuk gelişim testleri, Çocuk çizimlerinin değerlendirilmesi.
Çift Terapisi
Ayrılık Boşanma Kayıp Çiftler arası geçimsizlik Çiftler arası anlaşamama İlişki kuramama problemleri İlişki yürütememe İlişkinin hep aynı sorunla takılması İletişim problemleri
Cinsel Terapi
Vajinismus, Ağrılı cinsel ilişki, Cinsel isteksizlik, Kadında orgazm bozukluğu, Erken boşalma, Erkekte geç boşalma, Cinsel tiksinti bozukluğu, Erkekte sertleşme bozukluğu Cinsel sapkınlıklar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret138580
Site Menüsü
Hava Durumu
Bakirkoy Psikoloji Merkezi

Cinsel Terapi
Cinsel Terapi

Cinselllik evliliğin adeta ana sigortasıdır. Araştırmalar aralarında uyumlu bir cinsel ilişki olan çiftlerin olmayanlara oranla daha mutlu ve bağlı bir evlilik sürdürdüğünü göstermektedir. Sağlıklı bir cinsel birliktelikte kadın ve erkeğin yeteri kadar uyarılmış, erkeğin cinsel organının yeteri kadar sertleşmiş, kadının vajen kaslarının yeteri kadar esnemiş, gerekli ıslaklık oluşmuş, ilişkinin kontrollü bir şekilde sürdürülüp eş zamanlı olarak bir doyumun sağlanması beklenir. Bunlardan herhangi birinde bir eksiklik olursa cinsellik iki tarafın da doyum aldığı bir paylaşım süreci olmaktan çıkar. İlişki esnasında kadının vajen kaslarının kasılması( vajinismus) , ağrılı cinsel birliktelik, vajinadaki kasılmadan dolayı birleşmenin sağlanamaması, erkeğin cinsel organının yeterince sertleşmemiş olması, kadın cinsel doyuma ulaşmadan erkeğin boşalma yaşaması(erken boşalma) gibi problemler cinsel işlev bozukluğuna işarettir. Bu problemlerden herhangi birini yaşayan çiftlerden en az biri, genellikle ikisi cinsellikten yeteri kadar doyum alamaz.

Cinsellik ülkemizde tabu olan bir konudur, genellikle cinsel problemleri olan çiftler bunu kimse ile paylaşmaz veya sorunun çözümü için bir psikolog yardımı almaz. Durum böyle olduğunda bu sorunun üstü kapatılmaya çalışılır, fakat kötü bir cinsel yaşam çiftler arasındaki virüs gibidir. Bu konuda uyumsuzluk yaşayan çiftler bir süre sonra aralarındaki iletişimin bozulduğunu görür. Bu sorun ilişkiyi bitirecek kadar büyüyebilir.

Cinsel hayattan yeteri kadar doyum alan erkekler genellikle kendilerini daha özgüvenli ve daha başarılı hissederler, bu konuda problem yaşayanlar ise tam tersini hissetmektedir. Kadınlar ise kendilerini daha güzel ve daha çekici bulurlar, partnerlerinin kendilerini beğenmesi, ilişkiden doyum alması onları kendilerini daha değerli hissettirir, problemli bir cinsel yaşantıda ise tam tersini hissederler. Doğal olarak partnerlerin kendilerini daha başarılı, daha değerli, daha özgüvenli hissetmeleri hem aralarındaki ilişkinin kalitesine, hem diğer yaşamsal konulara etki edecektir.


Cinsel terapi sürecinde psikolog çiftlerin ikisi ile de görüşme yapar, sorun sadece çiftlerin birinde olsa da diğerini de etkilediği için çiftlerinin ikisinin de seanslara katılımı önemlidir. Araştırmalar cinsel işlev bozuklarının yüzde 90′ ının psikolojik temelli olduğunu göstermektedir. Problemlerin bir çoğu eksik cinsel bilgilendirmeden kaynaklandığından danışanla öncelikle cinsel bir eğitim verilir. Sorunun çözümü için terapötik teknikler kullanılarak, danışanın evde de uygulayabileceği egzersizlerle adım adım sorun çözülür. Araştırmalar terapiden en fazla verim alan ve en kolay çözüm sağlayan grubun cinsel işlev bozuklukları olduğunu göstermektedir. Eğer bu konuda herhangi bir sorun yaşıyorsunuz hemen bugün bir psikolog ile görüşünüz, cinsel hayatınızın ne kadar değiştiğini görünce siz de şaşıracaksınız.

Cinsel Terapi Hizmetlerimiz:
  • Vajinismus (vajinanın kasılmasından dolayı ilişkiye girememe)
  • Ağrılı cinsel ilişki
  • Cinsel isteksizlik
  • Kadında orgazm bozukluğu
  • Erken boşalma
  • Erkekte geç boşalma
  • Cinsel tiksinti bozukluğu
  • Erkekte sertleşme bozukluğu
  • Cinsel sapkınlıklar
TEL:0533 373 81 23


Bakirkoy Psikolog Pedagog Randevu Telefonu

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538
Psikolog Telefonu Nisantasi 0533 373 8123 Nisantasi Psikolog Telefonu 

0533 373 8123
Yasal Uyarı

Yasal Uyarı:
Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan veya psikoloğundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler teşhiş veya tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sahipleri, sorumluları veya yazarları sorumlu tutulamaz.
Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.


Bu sitedeki yazılar "anayasal bir hak olan bilgilenme ve bilgilendirme" amacıyla paylaşılmaktadır. Size özel profesyonel yardım almak için yaşadığınız psikolojik sorunları mutlaka bir ruh sağlığı uzmanıyla karşılıklı görüşünüz. Bu sitede yer almak isteyen psikolog, pedagog,sosyolog, psikiyatrist,sosyal hizmet uzmanı,aile terapisti,evlilik terapisti,cinsel terapist,psikiyatri hemşiresi,yaşam koçu,aile koçu,evlilik koçu veya diğer ilgili pedagojik psikolojik danışmanlar başvurabilir. Yazı gönderen uzmanların tüm yasal sorumluluğu kendilerine aittir. Bu siteyi satın almak isteyen kişi veya kurumlar için site ve domain ücretimiz: 33.000 TL dir. Bu site yardım, bağış, reklam ve sponsorlar desteğiyle yayın hayatına devam ediyor. Herhangi bir kuruma ait olmadığı gibi herhangi bir kurumu veya kişiyi hedef almamaktadır.

Jenerik isime sahip, içeriği güçlü 15 yıllık Kişisel gelişim, Sosyoloji, Eğitim, Matematik, Geometri,Pedagoji,Yaşam Koçluğu ve bir çok Psikoloji sitelerimiz satılıktır, fiyatı: 10.000 Dolardir.

0533 373 81 23

 
Bakırköy Psikoloji Psikolog Pedagog http://www.bakirkoypsikoloji.com